Dom, który dostosuje się do Ciebie!

Inteligentny dom powinien być wyposażony w czujniki ruchu, które wprowadzają Twój komfort na całkowicie nowy wyższy poziom. Czujniki 

obecności są podstawowymi urządzeniami pozwalającymi na dostosowanie domu pod Ciebie, Twoją rutynę i przyzwyczajenia. Przestań przejmować 

się ręcznym sterowaniem światłem, czujnik zrobią to za Ciebie!

Czujniki ruchu działające na podczerwień (PIR) oferują najbardziej podstawową funkcję, czyli wykrywanie ruchu. W inteligentnym domu znajduje on zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach komunikacyjnych takich jak korytarze, wiatrołap, czy garderoba. Najczęstsze zastosowanie takich czujników ma miejsce w przypadku oświetlenia. Dzięki nim możesz zwiększyć swój komfort, nie musząc się przejmować o zaświecanie światła i jego gaszenie kiedy opuszczamy pomieszczenie. Takie czujniki mają również zastosowanie na zewnątrz, doświetlając podjazd, po wykryciu samochodu. Marka Loxone oferuje aktualnie jeden czujnik ruchu zasilany 24V napięciem. Dlatego warto zaopatrzyć się w czujniki innych producentów, które w łatwy sposób możemy zintegrować z całym systemem Loxone.

Czujniki obecności jakie oferuje Austriacka firma to całkiem inne urządzenie, rozszerzające swoją funkcjonalność względem zwykłych czujników ruchu. Oprócz podstawowej funkcji jaką jest wykrywanie ruchu za pomocą podczerwieni, znajdziemy tu również czujnik dźwięku oraz czujnik jasności. Połączenie tych czujników wprowadza całkiem nowy poziom komfortu w Twoim życiu. Zastosowanie tego urządzenia dostarcza dokładne dane na temat Twojej obecności w pomieszczeniu. Przykładowo, zwykły czujnik PIR, gdy przestanie wykrywać ruch wyłączy oświetlenie, natomiast czujnik obecności pomimo braku wykrycia ruchu nadal będzie wykrywał dźwięk, a co za tym idzie nadal będzie wiedział, że ktoś jest w pomieszczeniu. Dostosowanie urządzeń do swoich potrzeb nie jest problemem, ustawienia dźwięków na jakie reaguje czujnik jest w pełni programowalne, możesz ustawić próg hałasu, po którego przekroczeniu aktywowane zostanie alarmowe wyjście czujnika obecności, dzięki któremu możesz zaimplementować dowolne funkcje, takie jak powiadomienia na telefon czy połączenie telefoniczne. Marka Loxone oferuje dwa typy budowy czujników obecności: natynkowy oraz podtynkowy, różniące się sposobem montażu.

Jeśli chcesz zmienić swój dom w smart home skontaktuj się z nami, firmą APMOD, specjalistami od automatyzacji budynkowej.